SmallHiveProject | www.smallhiveproject.eu

SmallHiveProjet to eksperyment pszczelarski dla hobbystów.

Projekt Small Hive rozpoczął się jesienią 2017 r., Kiedy hobbista pszczelarz zaprojektował mały poziomy ula do pszczelarstwa na podwórku. Prototypowy ul znajduje się obecnie w 6-letniej publicznej fazie testów. Rzuć okiem na przegląd wyników lub przeglądaj raporty o ula . Zapraszamy również do wzięcia udziału w projekcie poprzez zbudowanie własnej kopii ula i opublikowanie doświadczenia pszczelarskiego w publicznym raporcie o ulu. Szczegółowe informacje o projekcie i planach ulu są dostępne na SmallHiveProject głównej .

Zapisz się do newslettera SmallHiveProject (*), aby być na bieżąco:

The Hive został zaprojektowany w celu spełnienia następujących wymagań:

Aby sprostać tym wymaganiom, autor dokładnie przemyślał objętość ula i projekt gałęzi Warré. Wynikiem tego jest mały poziomy ulu, który zbliża się do kształtu sześcianu (objętość 25,7 L: wysokość 300 mm, szerokość 300 mm, długość 286 mm).

Ula składa się z trzech odłączalnych komponentów ( model ula 3D ):

  1. Ugryziony korpus ula, zapewniający miejsce na sześć grzebieni w odstępach 35 mm.
  2. W pełni ruchoma rama w kształcie liścia w stylu Huber o szerokości 38 mm
  3. Plecy w stylu Huber zapewniają 38 mm miejsca na jeden dodatkowy grzebień
Wejście do ula znajduje się w dolnej lewej części przedniej części ula i ma 25 mm średnicy. Królową ekskluzję można włożyć pomiędzy ciało ula stałego plastra i ramę liścia.

Pszczołami zarządza się z niewielką interwencją:
Sam ten ulew ma być potężnym narzędziem do zarządzania sprzyjającym zdrowiu pszczół i pomnażaniu naturalnej kolonii. Został zaprojektowany, aby miejmy nadzieję, dobrze się dogadać, pozwalając głównie na pszczoły. Rolą pszczelarza jest zapewnienie schronienia dla pszczół i ostatecznie zbieranie miodu. Dalsze szczegóły ...

Opcjonalnie, ul może być dołączony do drzew.
Jako alternatywę dla konwencjonalnych stoisk ulowych autor tej witryny zaprojektował drzewko . Dodanie uli do drzew ma sprzyjać szerokiemu odstępowi między koloniami i być korzystne dla chwytania roju (ula przynęty).

(*) Wysyłając swój e-mail, wyraźnie zgadzasz się na otrzymywanie biuletynu. Twoja wiadomość e-mail zostanie zapisana na komputerze i będzie używana do wysyłania Ci biuletynu. Wiesz, że możesz w każdej chwili łatwo zrezygnować z subskrypcji, wysyłając wiadomość e-mail UNSUBSCRIBE do odpowiedzialnego wydawcy.