SmallHiveProject | www.smallhiveproject.eu

SmallHiveProjet bir hobi arıcılık deneyidir.

Küçük Kovan Projesi , bir hobici arıcı, arka bahçe arıcılık için küçük bir yatay kovan tasarladığında, 2017 sonbaharında başladı. Prototip kovanı şu anda 6 yıllık kamu test aşamasında. Sonuçlara genel bakışa göz atın veya kovan raporlarına göz atın. Ayrıca, kovanın kendi kopyasını oluşturarak projeye katılmaya ve arıcılık deneyiminizi kamuya açık bir kovan raporunda yayınlamaya davetlisiniz. Proje ve kovan planları hakkında ayrıntılı bilgi SmallHiveProject ana sayfasında mevcuttur .

Haberdar kalmak için SmallHiveProject Bültenine (*) abone olun:

Kovan, aşağıdaki gereksinimleri karşılayacak şekilde tasarlanmıştır:

Bu gereklilikleri karşılamak için yazar, Warré kovanının kovan hacmini ve tasarımını iyice gözden geçirdi. Sonuç, bir küp formuna yaklaşan küçük bir yatay kovandır (hacim 25,7 L: yükseklik 300 mm, genişlik 300 mm, uzunluk 286 mm).

Kovan, üç ayrılabilir bileşenden ( 3D kovan modeli ) oluşur:

  1. Altı adet 35 mm aralıklı taraklara yer sağlayan sabit taraklı bir kovan gövdesi.
  2. Tamamen hareketli 38mm genişliğinde Huber tarzı yaprak çerçevesi
  3. Bir ek tarak için 38 mm'lik bir alan sağlayan bir Huber stili sırt
Kovan girişi, sol alt kısımda kovan cephesinde yer alır ve çapı 25 mm'dir. Sabit tarak kovanı gövdesi ve yaprak çerçevesi arasına bir kraliçe tutucusu yerleştirilebilir.

Arılar küçük müdahale ile yönetilir:
Bu kovanın kendisi, arı sağlığını ve doğal koloni çoğalmasını desteklemek için güçlü bir yönetim aracı olmayı amaçlamaktadır. Çoğunlukla arılara izin vererek umarım iyi geçinmek için dizayn edilmiştir. Arıcının rolü, arılara barınak sağlamak ve nihayetinde bal toplamaktır. Daha fazla ayrıntı ...

İsteğe bağlı olarak kovan ağaçlara bağlanabilir.
Geleneksel kovanın bir alternatifi olarak bu sitenin yazarı bir ağaç montajı tasarladı. Kovanların ağaçlara bağlanması geniş koloni aralıklarını desteklemesi ve sürünün avlanması (yem kovanı) için avantajlı olması beklenir.

(*) E-postanızı göndererek, haber bültenini almayı kesinlikle kabul etmiş olursunuz. E-postanız bir bilgisayarda saklanacak ve size Bülten'i göndermek için kullanılacaktır. Sorumlu yayıncıya bir UNSUBSCRIBE e-postası göndererek dilediğiniz zaman kolayca çıkabilirsiniz .